Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Pierwszą Damą zaprosili dziś funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, by przypomnieć dzieciom o zasadach właściwego zachowania w czasie wakacji. Wśród licznych przedstawicieli służb nie zabrakło funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
11 czerwca 2018
Drukuj
Pobierz
Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką

Dziś w Pałacu Prezydenckim dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Podobnie jak w zeszłym roku na zaproszenie pary prezydenckiej przybyli funkcjonariusze różnych służb, którzy przygotowali dla dzieci szereg atrakcji.

Funkcjonariusze SOK przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacyjnych podróży pociągiem. Podczas rozmów z funkcjonariuszami dzieci  dowiedziały się m. in co oznacza biała linia na peronie, jakie zachowania są zabronione na dworcach i w pociągach, oraz co zrobić gdy zgubimy się na dworcu. Dzieci zapoznały się również z numerem telefonu alarmowego Straży Ochrony Kolei.

Straż Ochrony Kolei spotkała się dużym zainteresowaniem dzieci, które mogły przymierzyć hełm i kamizelkę kuloodporną, przeprowadzić obserwację przy użyciu sprzętu termowizyjnego a także dowiedzieć się jak działa fotopułapka. Szczególnymi względami wśród najmłodszych cieszyły się również psy służbowe Aleks i Aro. Nie lada atrakcją była też możliwość obejrzenia Mobilnego Centrum Monitoringu – specjalnego samochodu służbowego wykorzystywanego do monitorowania obszaru kolejowego. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez funkcjonariuszy SOK drobnymi upominkami.

Straż Ochrony Kolei aktywnie włącza się w edukację młodego pokolenia Polaków. Funkcjonariusze SOK regularnie odwiedzają placówki oświatowe, gdzie podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą promują odpowiedzialne zachowania na obszarze kolejowym. W 2017 roku funkcjonariusze SOK przeprowadzili blisko 900 prelekcji, dzięki czemu ponad 50 000 dzieci i młodzieży otrzymało rzetelną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X