Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

W dniu 01.06.2022r. z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim odbyło się coroczne wydarzenie „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”. Spotkanie z Parą Prezydencką oraz funkcjonariuszami służb mundurowych stanowiło doskonałą okazję do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas rozmów z dziećmi przekazywali wiedzę o tym, jak bezpiecznie poruszać się po obszarze kolejowym, a także jak postępować w sytuacjach zagrożenia.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
1 czerwca 2022
Drukuj
Pobierz
Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

W Pałacu Prezydenckim w środę 1. czerwca br. odbyło się coroczne wydarzenie „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, które zainicjował Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda. Spotkanie miało na celu edukowanie dzieci w  zakresie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Do udziału w wydarzeniu Para Prezydencka zaprosiła Funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz innych służb mundurowych.
W trakcie spotkań z najmłodszymi Funkcjonariusze SOK przypominali zasady poruszania się po obszarze kolejowym oraz przeprowadzali prelekcje związane z bezpieczeństwem w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Dzieci mogły wziąć udział
w konkursach edukacyjnych, w których zdobywały atrakcyjne nagrody, a także miały okazję obejrzeć wyposażenie, które wspomaga działania funkcjonariuszy SOK w codziennej służbie.

Najmłodsi mieli także niecodzienną okazje, aby stać się na chwilę operatorem Mobilnego Centrum Monitoringu lub zobaczyć jak wygląda w środku pojazd służbowy, którym poruszają się funkcjonariusze SOK. Rozrywki dostarczył również pokaz sygnalizacji świetlnej i sygnałów dźwiękowych, dzięki którym małoletni mogli poczuć się jak kierowcy pojazdu uprzywilejowanego.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły dwa psy służbowe „Carat” i „Colt”, które posłusznie wykonywały polecania swoich przewodników i demonstrowały wyuczone elementy tresury.

„Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką” to jedna z wielu akcji edukacyjnych, w których uczestniczy  Straż Ochrony Kolei. Wydarzenia tego typu są doskonałą okazją, aby w ciekawy i interesujący sposób przekazać najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych zabaw. Każdego roku w placówkach oświatowych w całej Polsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzają łącznie blisko 1000 prelekcji, które mają ten sam cel – zadbanie o bezpieczeństwo dzieci na obszarze kolejowym.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X