Bezpieczeństwo na warszawskich przejazdach kolejowo-drogowych

Warszawscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Policji przeprowadzili kolejne wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych. Tym razem kontrolą objęto przejazd przy ulicy Chłopickiego. Celem akcji było zarówno prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu, jak i eliminowanie zachowań niezgodnych z obowiązującymi przepisami.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Bezpieczeństwo na warszawskich przejazdach kolejowo-drogowych

Tereny wokół przejazdów należą do miejsc szczególnie niebezpiecznych, a lekceważenie zasad może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Funkcjonariusze, stojąc na straży bezpieczeństwa podróżnych i mieszkańców, na bieżąco reagują na wszelkie zagrożenia i podejmują działania mające na celu ich eliminację.

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej SOK oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII miała przede wszystkim zwiększyć świadomość kierowców i pieszych dotyczącą ryzyka wynikającego z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Wypadki w tych miejscach często są efektem pośpiechu, ignorowania sygnałów ostrzegawczych czy zwykłego braku rozsądku. Podczas działań mundurowi edukowali kierowców i pieszych, przypominając o zasadach bezpieczeństwa. Wobec osób, które dopuściły się wykroczeń, stosowano pouczenia lub postępowania mandatowe

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X