Baster, Cypis, Cynamon, Drops i Wicher szkolili się w Zakładzie Karnym w Czarnem

Przewodnicy psów służbowych wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie. Oprócz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele innych formacji mundurowych, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo publiczne.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 września 2024
Drukuj
Pobierz
Baster, Cypis, Cynamon, Drops i Wicher szkolili się w Zakładzie Karnym w Czarnem

Przez dwa dni przewodnicy psów służbowych oraz ich czworonożni partnerzy uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu, które odbyło się na terenie Działu Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych przy Zakładzie Karnym w Czarnem oraz 52 Batalionu Remontowego w Czarnem. W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei brali udział przedstawiciele różnych formacji mundurowych m.in. funkcjonariusze polskiej i litewskiej Służby Więziennej, żołnierze Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Policji, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej,  Straży Marszałkowskiej oraz Jednostek Ratownictwa Specjalistycznego OSP wraz z psami wytresowanych w kategorii: wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych, tytoniu, telefonów komórkowych oraz psów patrolowo-obronnych, patrolowo-tropiących, bojowych oraz do poszukiwania ludzi.

Do udziału w szkoleniu Wydział Komendy Głównej SOK ds. szkolenia i doskonalenia zawodowego wytypował funkcjonariuszy z Komend Regionalnych Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, Białymstoku i Kielcach wraz z psami służbowymi Basterem, Cypisem, Cynamonem, Dropsem i Wichrem. W przedsięwzięciu udział wzięli również przedstawiciele SOK z ramienia Komendy Głównej i Ośrodka Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu. 

Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano infrastrukturę Działu Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych przy Zakładzie Karnym w Czarnem, infrastrukturę wojskową, tereny gminy Czarne oraz Lasy Państwowe. Głównym celem przedmiotowego szkolenia było podwyższenie umiejętności przewodników w pracy z psami służbowymi oraz sprawności użytkowej psów służbowych, a także wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy przewodnikami.

Foto. mł. spec. Jakub Pełka

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X