Barcice 2022 za nami! Funkcjonariusze SOK po raz kolejny na pierwszym miejscu podium!

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei, 9 września 2022 roku, wywalczyła pierwsze miejsce na XXIII Turnieju Piłki Nożnej, rozegranym w Barcicach pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność”. W wyniku sportowej rywalizacji do funkcjonariuszy trafiły dwa cenne trofea: Puchar Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka dla zwycięzcy turnieju oraz I miejsce w rozgrywkach o Puchar Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Krakowie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 września 2022
Drukuj
Pobierz
Barcice 2022 za nami! Funkcjonariusze SOK po raz kolejny na pierwszym miejscu podium!

9 września br. na stadionie klubu sportowego LKS “Barciczanka” w Barcicach koło Starego Sącza już po raz 23. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność”.  W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski, tworzących 12 drużyn. Wzorem lat ubiegłych w rozgrywkach wystartowało także 18 zawodników – funkcjonariuszy reprezentujących Straż Ochrony Kolei. Poza naszą formacją w turnieju wzięły udział m.in. drużyny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Zakładów Linii Kolejowych w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Nowym Sączu, PKP CARGO z Katowic czy Kolei Małopolskich.

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei bez trudności przeszła przez rozgrywki grupowe, awansując do strefy pucharowej. W ćwierćfinale, w rzutach karnych, pokonała drużynę PKP CARGO S.A. w Katowicach. W półfinale o zwycięstwie ponownie zadecydowały rzuty karne – zawodnicy z SOK wygrali z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

W meczu finałowym reprezentacja Straży Ochrony Kolei stanęła do rywalizacji z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi, wygrywając 2:0, a tym samym – powtarzając sukces sprzed roku. Dzięki wygranej funkcjonariusze SOK obronili tytuł zwycięzcy i odebrali cenne trofea – Puchar Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka oraz Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ ,,Solidarność” w Krakowie.

Turniej w Barcicach organizowany jest od ponad 20 lat, tworząc piękną kartę w historii kolejowego sportu. Jego głównym celem jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród pracowników spółek kolejowych i funkcjonariuszy, a także integracja środowiska sportowego. Niezmiennie od lat rozgrywkom towarzyszy duch sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play oraz wspaniała atmosfera. 

Gratulujemy funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei i życzymy kolejnych, spektakularnych sukcesów oraz najwyższych miejsc podium!

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X