Bajkowy Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera RP z udziałem Straży Ochrony Kolei

Z okazji Dnia Dziecka w ogrodach kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbył się piknik pod hasłem ,,Bajkowy Ogród’’. Jak co roku, w wydarzeniu wzięły udział wszystkie ministerstwa, podległe im służby oraz instytucje. Nie zabrakło również stoiska Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
5 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Bajkowy Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera RP z udziałem Straży Ochrony Kolei

W tym roku Dzień Dziecka świętowany był pod hasłem ,,Bajkowy Ogród’’. W ogrodach Kancelarii na dzieci i ich opiekunów czekały rodzinne atrakcje przygotowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz podległe jej Ministerstwa. Ministerstwo Infrastruktury do współpracy zaprosiło Straż Ochrony Kolei, Inspekcję Transportu Kolejowego, Urząd Transportu Kolejowego i PKP Polskie Linie Kolejowe. Straż Ochrony Kolei zaprosiła najmłodszych do udziału we wspólnej zabawie, której celem było m.in. podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.

Dzieci mogły spotkać się na żywo z Premierem RP Donaldem Tuskiem. Wyjątkowymi gośćmi byli również, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie Robert Lewandowski, koszykarz NBA Marcin Gortat, pływaczka i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak oraz mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.

Sobotni piknik składał się z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych i szeregu atrakcji. Była to okazja, aby poznać z bliska wszystkie służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Dlatego też dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych cieszyło się stoisko Straży Ochrony Kolei. Tego dnia funkcjonariusze SOK przybliżyli uczestnikom pikniku zasady bezpiecznego zachowania się m.in. na dworcach, przejazdach kolejowo-drogowych oraz w pociągu. Dzieci mogły przymierzyć zestaw ochronny funkcjonariusza SOK oraz obejrzeć środki przymusu bezpośredniego, w tym kajdanki i pałki. Przeprowadzona została również lekcja pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów i defibrylatora. Na miłośników zwierząt czekał sympatyczny czworonóg o imieniu ,,Baster’’, pełniący służbę jako pies patrolowo-obronny. Jedną z większych atrakcji był bez wątpienia wóz obserwacyjny MCM. Natomiast wśród najmłodszych dzieci furorę zrobiła spacerująca wśród nich maskotka, czyli strażnik SOKuś.

Przed nami jeszcze jedno wydarzenie plenerowe w Ministerstwie Finansów, które odbędzie się już 9 czerwca. Straż Ochrony Kolei wspólnie z Krajową Administracją Skarbową będą promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo wśród najmłodszych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X