Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

W rejonie dworca kolejowego w Zagórzu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny. Został on pobity ze skutkiem śmiertelnym. W związku z tą sprawą dzięki zdobytym informacjom, w przeciągu czterdziestu pięciu minut funkcjonariusze SOK ujęli dwóch podejrzanych w wieku 30 i 40-lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Na wniosek prokuratury mężczyźni zostali aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 października 2023
Drukuj
Pobierz
Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

W minionym tygodniu w czwartek, kilka minut po północy funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zgórzu w rejonie dworca kolejowego znaleźli ciało mężczyzny z ranami twarzy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz stwierdził zgon.

Funkcjonariusze SOK od razu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podjęli czynności mające na celu ustalenie okoliczności i ewentualnych świadków zdarzenia. Po zaledwie czterdziestu pięciu minutach ujęli dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 30 i 40-lat, którzy mieli widoczne ślady krwi na swoim obuwiu. W związku z podejrzeniem, że śmierć 50-latka nastąpiła w wyniku przestępstwa, powiadomiono Policję oraz Prokuraturę Rejonową w Sanoku.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Ujęci mieszkańcy powiatu sanockiego usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, ponadto jeden ze sprawców popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sanoku. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X