Akcja „Bądź bezpieczny na wiosnę” z udziałem funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Luboniu

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Urząd Miasta Lubonia zorganizował w Parku Siewcy akcję profilaktyczną pod hasłem „Bądź bezpieczny na wiosnę”. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Poznania, prezentując swój sprzęt i dzieląc się wiedzą na temat bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
25 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Akcja „Bądź bezpieczny na wiosnę” z udziałem funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Luboniu

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Poznaniu wraz z partnerami przeprowadziła akcję profilaktyczną pod hasłem „Bądź bezpieczny na wiosnęzorganizowaną przez Urząd Miasta Lubonia oraz Straż Miejską w Luboniu. Obok służb mundurowych funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei nie tylko zaprezentowali swój uprzywilejowany pojazd, ale także przekazali mieszkańcom praktyczne porady dotyczące bezpiecznego zachowania się na obszarze kolejowym, dworcach i w pociągu.

Była to świetna okazja, aby zobaczyć z jakiego sprzętu korzystają funkcjonariusze SOK w swojej codziennej służbie. Oprócz rozmów o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności swojego czworonożnego partnera Dabo. Uczestnicy mogli zobaczyć jak pies reaguje na komendy wydawane przez strażnika SOK.  

Akcja zorganizowana w związku ze zbliżającą się wiosną organizowana w Luboniu wpisuje się w kampanię mającą na celu edukację społeczeństwa i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na obszarze kolejowym i w ruchu drogowym. Spotkanie umożliwiło mieszkańcom bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami, którzy na co dzień strzegą naszego bezpieczeństwa i pilnują przestrzegania przepisów porządkowych, a także pozwoliło na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń.

Wśród partnerów wydarzenia oprócz naszej formacji znaleźli się m.in. Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu, Nadleśnictwo Babki, Wielkopolski Park Narodowy, 124. Batalion Lekkiej Piechoty w Śremie, Związek Strzelecki “Strzelec” JS 4111 Luboń-Poznań im. Orląt Lwowskich, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu, Komisariat Policji w Luboniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Poznań.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X