Agresywny pasażer z Wrocławia ujęty przez funkcjonariuszy SOK
Zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w pociągu PKP Intercity relacji Lublin Główny – Wrocław Główny. Według kierownika pociągu jeden z pasażerów zachowywał się bardzo głośno i wulgarnie wobec innych podróżnych oraz drużyny konduktorskiej.
Po przybyciu pociągu do stacji Radom Główny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli awanturującego się podróżnego. Agresywny mężczyzna nie chciał podporządkować się ich poleceniom. Mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek. 43-letni mieszkaniec Wrocławia został przekazany policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji radomskich sokistów, udało się opanować sytuację i zapewnić bezpieczeństwo pasażerom.
Straż Ochrony Kolei przypomina, że bezpieczeństwo podróżnych jest priorytetem i apeluje o informowanie załogi pociągu lub funkcjonariuszy SOK o każdej niepokojącej sytuacji.