Agresywny pasażer wybił szybę w pociągu, dodatkowo usiłował przekupić funkcjonariuszy SOK

W dniu 2 marca 2023 roku służba dyżurna Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymała zgłoszenie od oficera dyżurnego Policji, że w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście agresywny pasażer wybił szybę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 31-letniego agresora, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych ze swoim nagannym zachowaniem, chciał się wykupić łapówką proponując mundurowym 1500 euro. Teraz odpowie za zniszczenie mienia, znieważenie oraz przestępstwo korupcyjne.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Agresywny pasażer wybił szybę w pociągu, dodatkowo usiłował przekupić funkcjonariuszy SOK

W czwartek, 2 marca br. oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, że w pociągu pasażerskim relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, znajduje się agresywny mężczyzna, który wybił szybę w drzwiach przejściowych wagonu. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi.

Po przybyciu do stacji Łódź Widzew funkcjonariusze SOK, ujęli wskazanego przez kierownika pociągu, mocno pobudzonego młodego mężczyznę, który w dalszym ciągu się awanturował, dlatego też mundurowi zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny w stosunku do przeprowadzających interwencję funkcjonariuszy. Używał słów wulgarnych i znieważał mundurowych, jednocześnie szarpał się i pluł w ich stronę oraz kierował w stosunku do nich groźby karalne. W dodatku za odstąpienie od czynności służbowych młody mężczyzna próbował przekupić funkcjonariuszy SOK, chcąc wręczyć im 1500 euro łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

Obezwładniony 31-letni agresor został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu VI Policji w Łodzi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. W wyniku interwencji pociąg doznał 10 minut opóźnienia, a straty przewoźnika kolejowego to ponad 1000 złotych. Teraz odpowie nie tylko za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy, ale także przestępstwo korupcyjne.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X