Agresywny pasażer pociągu kopnął funkcjonariuszkę SOK

Patrol SOK ujął 36-latka, który awanturował się w pociągu relacji Gdynia – Bielsko Biała. Mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny. Podczas interwencji znieważył oraz dokonał naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki Straży Ochrony Kolei. Pasażer stanie przed sądem za zaatakowanie funkcjonariuszy publicznych na służbie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Agresywny pasażer pociągu kopnął funkcjonariuszkę SOK

W środę, 13 marca br. dyżurny kutnowskiego posterunku Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego pasażera, który nie posiada ważnego biletu na przejazd pociągiem. Natychmiast w rejon stacji kolejowej w Kutnie  został skierowany patrol SOK.

Na miejscu funkcjonariusze SOK ustalili, iż pasażer pociągu relacji Gdynia – Bielsko Biała został poproszony przez pracownika PKP Intercity o opuszczenie składu pociągu. Powodem był brak ważnego biletu na przejazd, a następnie co raz bardziej wulgarna i agresywna postawa. Wobec interweniujących funkcjonariuszy SOK zaczął używać wyzwisk, a także gróźb karalnych. Pasażer nie reagował na wydawane polecenia przez co został wyprowadzony w kajdankach z pociągu kopiąc przy tym funkcjonariuszkę w łydkę.

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 36-letni mieszkaniec Brzezin został osadzony w policyjnym areszcie. Agresor niebawem usłyszy zarzut za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy SOK podczas wykonywania czynności służbowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X