56-latek z Lublina przywłaszczył sobie cudzy plecak

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli 56-letniego złodzieja. Mężczyzna podczas podróży pociągiem relacji Zielona Góra Główna – Lublin Główny przywłaszczył sobie plecak z rzeczami służbowymi i osobistymi konduktorki. Dodatkowo nie posiadał przy sobie ważnego biletu na przejazd.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
56-latek z Lublina przywłaszczył sobie cudzy plecak

Do kradzieży doszło w poniedziałek, 17 lipca 2023 roku w pociągu relacji Zielona Góra Głowna – Lublin Główny. Sprawca podczas kontroli biletów przez pracownika PKP Intercity na odcinku Nałęczów – Lublin Zachodni przywłaszczył sobie cudze mienie należące do konduktorki. Na szczęście poszkodowana szybko się zorientowała i wspólnie z obsługą pociągu odzyskała skradziony plecak w którym znajdowały się rzeczy służbowe i osobiste. Kradzież natychmiast zgłosił kierownik pociągu lubelskiej służbie dyżurnej SOK.

Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Kierownik pociągu wskazał sprawcę kradzieży funkcjonariuszom SOK, zanim ten zdążył opuścić wagon. 56-letni mężczyzna był mocno zaskoczony tak szybką reakcją pracowników drużyny konduktorskiej i patrolu SOK. Ujęty złodziej został przekazany wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komisariatu III Policji w Lublinie, celem dalszego postępowania.  

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X