47-letni złodziej ukradł telefon komórkowy i router kierownikowi pociągu

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie wspólnie z kierownikiem pociągu ujęli 47-letniego złodzieja. Mężczyzna podczas jazdy pociągiem relacji Bielsko Biała – Kraków Główny zabrał z przedziału służbowego komórkę oraz router służący do przesyłania i rozdzielania sygnału internetowego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 kwietnia 2023
Drukuj
Pobierz
47-letni złodziej ukradł telefon komórkowy i router kierownikowi pociągu

Do kradzieży doszło w czwartek, 13 kwietnia br. w pociągu relacji Bielsko Biała – Kraków Główny. Sprawca wykorzystując moment, że kierownik pociągu był zajęty kontrolą biletów, skradł z pomieszczenia służbowego telefon komórkowy oraz router służący do rozdzielania i przesyłania sygnału internetowego. Na szczęście poszkodowany szybko złapał złodzieja, a kradzież natychmiast telefonicznie zgłosił komendantowi zmiany SOK w Krakowie. Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie.

Kierownik pociągu przekazał sprawcę kradzieży funkcjonariuszom SOK, zanim ten zdążył wysiąść z pociągu. 47-letni złodziej był mocno zaskoczony tak szybką reakcją pracownika drużyn konduktorskich i patrolu SOK. Mężczyzna miał przy sobie skradzione łupy i przyznał się do winy.

Ujęty złodziej został przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, celem dalszego postępowania. 47-latek usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X