47-letni kieszonkowiec wpadł podczas działań ,,Bezpieczna Podróż VI-2023’’

Pod koniec ubiegłego tygodnia Wydział Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności prowadził działania przeciwkradzieżowe pod krypt. ,,Bezpieczna Podróż VI-2023’’. Działania swoim obszarem obejmowały teren Trójmiasta oraz miały za zadanie ograniczenie procederu kradzieży kieszonkowych w pociągach. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariusze SOK ujęli 47-letniego kieszonkowca. Łączna wartość strat powstałych w skutek jego przestępczej działalności wyniosła ponad 6 tyś. zł.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
47-letni kieszonkowiec wpadł podczas działań ,,Bezpieczna Podróż VI-2023’’

Działania przeciwkradzieżowe pod kryptonimem ,,Bezpieczna Podróż VI-2023’’prowadzone były na terenie Trójmiasta przez koordynatora GOI z Wydziału Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności wspólnie z funkcjonariuszami Grup Operacyjno-Interwencyjnymi oraz funkcjonariuszami liniowymi. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych pełniąc służbę w ubraniu cywilnym.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pracując nad tymi sprawami na podstawie własnych ustaleń, dobrego rozpoznania wśród przestępców zajmującymi się tego typu kradzieżami oraz analizie zapisów monitoringów zabezpieczonych przez Biuro Bezpieczeństwa PKP Intercity wytypowali i ustalili tożsamość sprawcy tych przestępstw.

10 sierpnia br. około godziny 11:50 do pociągu relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny wsiadł wytypowany przez nich sprawca. W trakcie przejazdu tym pociągiem do stacji Gdańsk Główny mężczyzna dwukrotnie usiłował dokonać kradzieży na tzw. ,,podwieszkę’’. Funkcjonariusze SOK udaremnili te kradzieże i ujęli 47-latka.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po przenalizowaniu zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że 47-latek jest sprawcą kradzieży na szkodę podróżnej w pociągu relacji Gdańsk Główny – Szczecin Główny, której skradł mienie o wartości około 4600 zł. Dodatkowo przy ujętym ujawniono skradzione słuchawki AirPots o wartości 1000 zł. Jak się później okazało zostały one skradzione w pociągu relacji Gdynia Główna – Kraków Główny wraz z torebką listonoszką w której znajdowały się m.in. dokumenty, portfel z gotówką 600 zł oraz powerbank o wartości 200 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X