41-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej kierownika pociągu

W poniedziałek służba dyżurna Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu w pociągu relacji Kraków Płaszów – Katowice gdzie kierownik pociągu został zaatakowany przez jednego z pasażerów po tym jak poprosił o okazanie biletu. Teraz 41-letni sprawca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika kolei.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
23 kwietnia 2024
Print
Download
41-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej kierownika pociągu

22 kwietnia br. dyżurny ruchu stacji Kraków Główny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie o pilnej interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Kraków Płaszów  – Katowice. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji, funkcjonariusze ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 41-latek podczas kontroli biletów zaatakował kierownika pociągu i uderzył go z otwartej ręki w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu. Na szczęście poszkodowany nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Agresor trafił w ręce policjantów z Krakowa a kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Kraków Płaszów – Katowice doznał 5-minutowego opóźnienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

Share on Facebook
Share on X