31-letni agresor wybił szybę w jadącym pendolino

W miniony piątek do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Sędziszowie dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny agresywny pasażer wybił szybę młotkiem, bo chciał się wydostać z pendolino podczas jazdy. To zachowanie wymusiło zatrzymanie awaryjne składu na szlaku Kozłów – Sprowa. Skierowani błyskawicznie na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 31-letniego agresora. Pociąg ze stłuczoną szybą dojechał do Krakowa z półtoragodzinnym opóźnieniem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 kwietnia 2023
Drukuj
Pobierz
31-letni agresor wybił szybę w jadącym pendolino

Chwile grozy przeżyli w Wielki Piątek pasażerowie pociągu pendolino. O nieprzyjemnym zdarzeniu poinformował dyżurnego zmiany SOK w Sędziszowie dyżurny ruchu stacji Kozłów. A mianowicie pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny został awaryjnie zatrzymany na szlaku kolejowym Kozłów – Sprowa, gdyż jeden z pasażerów zaczął wybijać młotkiem okno w drzwiach wejściowych do pociągu, ponieważ chciał wysiąść z jadącego składu. Na miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Sędziszowie. O zdarzeniu powiadomiono również Policję.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu i pasażerów, mocno pobudzonego mężczyznę, który w dalszym ciągu się awanturował, dlatego też mundurowi zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Siłą został wyprowadzony z pociągu.

Obezwładniony 31-letni agresor został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sędziszowie, a następnie przetransportowany przez pogotowie ratunkowe w asyście Policji do szpitala Powiatowego w Jędrzejowie. Agresywny mężczyzna był najprawdopodobniej pod silnym wpływem środków odurzających. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Straż Ochrony Kolei i Policji pociąg odjechał w kierunku Krakowa. Mimo wybitej szyby, pendolino dotarło do stacji docelowej z 90-minutowym opóźnieniem.

Straż Ochrony Kolei przypomina, że w trakcie podróży należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz instrukcji korzystania z pociągu. W przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej lub jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, należy niezwłocznie powiadomić personel pociągu lub wezwać pomoc. Agresywne zachowanie wobec innych pasażerów lub obsługi pociągu jest niedopuszczalne oraz surowo karane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Całodobowo dostępny jest numer alarmowy SOK – 22 474 00 00

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X