30-letni złodziej wpadł podczas działań ,,Bezpieczne Tory’’

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku w trakcie działań ogólnopolskich pod kryptonimem ,,Bezpieczne Tory’’ prowadzonych na szlaku kolejowym Łapy – Białystok ujęli sprawcę kradzieży wkrętów kolejowych zdemontowanych podczas prac modernizacyjnych. Podejrzany 30-latek wpadł w momencie, gdy poruszał się koło torowiska. Skradzione mienie kolejowe zostało odzyskane i zabezpieczone.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
30-letni złodziej wpadł podczas działań ,,Bezpieczne Tory’’

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na szlaku kolejowym Łapy – Białystok. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku w trakcie prowadzonych ogólnopolskich działań pod kryptonimem ,,Bezpieczne Tory’’ na terenie województwa podlaskiego ujęli mężczyznę, który dokonywał kradzieży wkrętów kolejowych zdemontowanych z podkładów drewnianych.

30-latek posiadał przy sobie trzy worki ze skradzionym mieniem, które próbował wynieść z terenu kolejowego. Funkcjonariusze GOI SOK odzyskali i zabezpieczyli 374 sztuki wkrętów kolejowych o łącznej wadze 205 kilogramów.

Ujęty złodziej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. W świetle kodeksu karnego grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie ujętego zdecyduje teraz sąd.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X