29-letni złodziej miału węglowego stanie przed Sądem

Do zdarzenia doszło przy torach na szlaku kolejowym Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który kradł węgiel z terenu kolejowego. 29-latek wynosił worki z miałem węglowym do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego Audi A4 Combi, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Wobec sprawcy kradzieży zastosowano śpb. Mundurowi odzyskali łącznie 14 worków o łącznej masie 600 kg. W dalszym toku czynności funkcjonariusze ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Radlin Marcel – Częstochowa Mirów. O wszystkim powiadomiono Komisariat Policji w Czerwionce. Dalsze czynności prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach. Ujęty 29-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Rybniku.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
29-letni złodziej miału węglowego stanie przed Sądem

Do zdarzenia doszło przy torach na szlaku kolejowym Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który kradł węgiel z terenu kolejowego.

29-latek wynosił worki z miałem węglowym do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego Audi A4 Combi, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Wobec sprawcy kradzieży zastosowano śpb. Mundurowi odzyskali łącznie 14 worków o łącznej masie 600 kg.

W dalszym toku czynności funkcjonariusze ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Radlin Marcel – Częstochowa Mirów. O wszystkim powiadomiono Komisariat Policji w Czerwionce. Dalsze czynności prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach. Ujęty 29-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Rybniku.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X