29-letni „artysta” pomalował pociąg

O tym jak zgubne bywają nielegalne „artystyczne” zapędy przekonał się 29-letni kielczanin, który został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Wszystko działo się na kieleckiej stacji kolejowej, a straty jakie wyrządził grafficiarz wraz ze swoimi kompanami opiewają na kwotę blisko 1700 złotych.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
3 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
29-letni „artysta” pomalował pociąg

W minionym tygodniu, w nocy funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach patrolując rejon torów odstawczych na stacji Kielce Główne ujęli jednego ze sprawców dewastacji mienia POLREGIO S.A. O zdarzeniu powiadomiono Komisariat Policji III w Kielcach.

Sprawca działając wspólnie z dwoma innymi mężczyznami, za pomocą farb w sprayu naniósł na składzie pociągu relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce napis „ULTRAS” w barwach żółto-czerwonych o wymiarach około 10 m². Gdy cała trójka została nakryta przez funkcjonariuszy SOK, dwóch kompanów 29-latka uciekło.

Ujęty został przekazany Policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie. Wartość strat poniesionych na skutek niszczycielskiej działalności grafficiarza i jego znajomych została oszacowana na kwotę blisko 1700 złotych Mężczyzna już usłyszał zarzut niszczenia mienia, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło/Foto: KMP Kielce

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X