Złodziej na torach przyłapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Węglińca dzięki kamerze wyposażonej w czujnik ruchu, stosowanej do monitorowania obszaru kolejowego ustalili sprawcę kradzieży metalowych elementów nawierzchni torowej. Przy podejrzanym znaleziono kilkadziesiąt wkrętów i śrub stopowych mocujących szyny do podkładów kolejowych o łącznej wadze około 40 kilogramów. Odzyskane mienie stanowiło własność Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
19 kwietnia 2024
Print
Download
Złodziej na torach przyłapany na gorącym uczynku

Wczoraj przed południem dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu na jednym z nagrań z fotopułapki, wypatrzył moment, jak nieznany sprawca wykręca śruby mocujące szyny. Wszystko to działo się na nieczynnej linii nr 283 na trasie Zebrzydowa – Ławszowa. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie skierowano patrol SOK.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży, który dokonywał demontażu elementów nawierzchni kolejowej na nieczynnym torze. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt wkrętów i śrub stopowych służących do mocowania szyn kolejowych o łącznej wadze około 40 kg.

26-letni mieszkaniec gminy Osiecznica usłyszy zarzut usiłowania kradzieży oraz dewastacji części linii kolejowej poprzez wykręcanie śrub mocujących szyny. Tym razem kradzież elementów nawierzchni torowej nie miała żadnego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Odzyskane mienie zostało przekazane przedstawicielowi Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Legnicy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu.

Share on Facebook
Share on X