20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie – szybko i skutecznie zadziałali funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Strazy Ochrony Kolei w Koszalinie ujeli 20-latka, który najpierw wszczal awanture na peronie i grozil podróznym, a nastepnie porysowal nozem sklady pociagów POLREGIO S. A. Mlody mezczyzna odpowiedzialny jest za zniszczenie powloki lakierniczych dwóch pojazdów kolejowych. Za popelnione przestepstwo grozi mu kara pozbawienia wolnosci od 3 miesiecy do lat 5 oraz zaplata za poniesione straty, które w sumie wyceniono na blisko 10 000 zlotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie – szybko i skutecznie zadziałali funkcjonariusze SOK

Dzisiaj po południu dyżurny koszalińskiej Straży Ochrony Kolei odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Osoba zgłaszająca powiadomiła, że mężczyzna na terenie stacji kolejowej w Koszalinie biega po peronie pierwszym trzymając nóź w ręku i grozi podróżnym. Ponad to podejrzany uszkodził dwa składy pociągów POLREGIO S. A.

Na szczęście funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie szybko przybyli na miejsce i obezwładnili niebezpiecznego młodego mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Mundurowi zabezpieczyli nóź, który mężczyzna miał przy sobie. Ujętego agresora przekazano wraz z niebezpiecznym narzędziem funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Koszalinie.

Funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna przy użyciu noża porysował powłokę lakierniczą dwóch składów pociągów pasażerskich należących do przewoźnika kolejowego POLREGIO S. A. Naczelnik Sekcji Utrzymania Taboru Kolejowego w Kołobrzegu wstępnie wycenił szkodę na blisko 10 000 złotych. Teraz sprawca zniszczenia mienia odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X