20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie – szybko i skutecznie zadziałali funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Koszalinie ujęli 20-latka, który najpierw wszczął awanturę na peronie i groził podróżnym, a następnie porysował nożem składy pociągów POLREGIO S. A. Młody mężczyzna odpowiedzialny jest za zniszczenie powłoki lakierniczych dwóch pojazdów kolejowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz zapłata za poniesione straty, które w sumie wyceniono na blisko 10 000 złotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie – szybko i skutecznie zadziałali funkcjonariusze SOK

Dzisiaj po południu dyżurny koszalińskiej Straży Ochrony Kolei odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Osoba zgłaszająca powiadomiła, że mężczyzna na terenie stacji kolejowej w Koszalinie biega po peronie pierwszym trzymając nóż w ręku i grozi podróżnym. Ponad to podejrzany uszkodził dwa składy pociągów POLREGIO S. A.

Na szczęście funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie szybko przybyli na miejsce i obezwładnili niebezpiecznego młodego mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Mundurowi zabezpieczyli nóż, który mężczyzna miał przy sobie. Ujętego agresora przekazano wraz z niebezpiecznym narzędziem funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Koszalinie.

Funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna przy użyciu noża porysował powłokę lakierniczą dwóch składów pociągów pasażerskich należących do przewoźnika kolejowego POLREGIO S. A. Naczelnik Sekcji Utrzymania Taboru Kolejowego w Kołobrzegu wstępnie wycenił szkodę na blisko 10 000 złotych. Teraz sprawca zniszczenia mienia odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X