18-latek uderzył kierownika pociągu w twarz i złamał mu nos

Do olsztyńskiej jednostki Straży Ochrony Kolei dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego pasażera, który zaatakował kierownika pociągu. Sprawca swoją głową uderzył pokrzywdzonego w twarz i złamał mu nos. Powodem takiego zachowania był brak ważnego biletu na przejazd. Co więcej, okazało się, ze 18-latek był poszukiwany przez Policję.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
18-latek uderzył kierownika pociągu w twarz i złamał mu nos

W środę, 21 lutego 2024 br. komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji Olsztyn Główny funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Jak się okazało powodem agresji 18-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz gotówki na jego zakup. Ostatecznie uderzył głową 54-latka w twarz, łamiąc mu nos.   

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 18-letni mieszkaniec powiatu Bartoszewskiego jest osobą poszukiwaną przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Agresor trafił w ręce policjantów z Olsztyna. Poszkodowany pracownik spółki POLREGIO S.A. został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Pociąg relacji Elbląg – Olsztyn Główny doznał 12 minut opóźnienia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X