Złodziej przyłapany na kradzieży węgla przez funkcjonariuszy SOK

W dniu 30 grudnia 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży węgla usypanego wcześniej z wagonów kolejowych. Funkcjonariusze udaremnili kradzież około 1,5 tony „czarnego złota”.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Złodziej przyłapany na kradzieży węgla przez funkcjonariuszy SOK

W piątek, 30 grudnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, podczas patrolu stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży węgla z terenu kolejowego. Mężczyzna wynosił worki z węglem do zaparkowanego w pobliżu samochodu dostawczego marki Lublin, który miał służyć do wywiezienia towaru. Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Mundurowi odzyskali łącznie 43 worki z węglem o łącznej masie półtorej tony.  

W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskany węgiel pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji Chałupki – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Ujęty 32-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, która prowadzi dalsze czynności w sprawie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany węgiel został zwrócony pracownikom PKP Cargo w stacji towarowej Dąbrowa Górnicza.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X