Posiadali narkotyki, pałki, narzędzia do cięcia metalu oraz przedmioty mogące pochodzić z kradzieży

Wszystkich charakteryzowało podobne zachowanie, nerwowe rozglądania się oraz przebywanie na obszarze kolejowym w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach w ostatnich dniach ujęli na terenie stacji kolejowej Bielsko Biała Wapienica czterech mężczyzn, którzy oprócz tego, posiadali również przedmioty mogące pochodzące z kradzieży. Dwóch z nich usłyszało zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 kwietnia 2024
Drukuj
Pobierz
Posiadali narkotyki, pałki, narzędzia do cięcia metalu oraz przedmioty mogące pochodzić z kradzieży

W czasie patrolowania stacji Bielsko Biała Wapienica, mundurowi z grupy operacyjno-interwencyjnej czechowickiej jednostki SOK zwrócili szczególną uwagę na osoby podejrzanie zachowujące się na torach. Przebywanie na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym i nerwowe rozglądanie się młodych ludzi, wzbudziło u nich pewne podejrzenia.

Mowa tutaj o czterech mężczyznach w wieku od 20 do 26 lat, dwóch z nich było w posiadaniu narkotyków. Podczas interwencji jeden z młodych mężczyzn z kieszeni spodni wyjął foliowe zawiniątko z brunatnym suszem roślinnym, którym okazała się marihuana. Znaleziono też torebkę, którą zabezpieczono. Okazało się, że znajduje się tam amfetamina.

W trakcie prowadzonych czynności ujawniono samochód osobowy marki Audi należącego do jednego z mężczyzn. W bagażniku znaleziono przerobione pałki oraz narzędzia służące do cięcia metalu. Oprócz tego, zabezpieczono również przedmioty mogące pochodzić z kradzieży, których pochodzenia nie potrafili wyjaśnić m.in. katalizatory samochodowe.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani przez Policję. Dwóch z nich było już wcześniej notowanych za podobne przestępstwa. Usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, a za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X