Lubelski grafficiarz w rękach chełmskiego SOK

Chełmscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w trakcie prowadzonych działań ,,Antygraffiti’’ ujęli grafficiarza, który przy pomocy farby w sprayu, próbował pomalować stojący na torach postojowych pociąg POLREGIO S. A. Przy ujętym zabezpieczono 10 puszek farby. 32-letni mieszkaniec Lublina został ukarany mandantem karnym w wysokości 500 zł.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Lubelski grafficiarz w rękach chełmskiego SOK

W sobotę, po godzinie piętnastej funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie w trakcie działań pod kryptonimem ,,Antygraffiti’’ prowadzonych w rejonie torów postojowych na stacji Chełm Wschodni, zauważyli postać idącą wzdłuż torów kolejowych. Mężczyzna na widok mundurowych rzucił się do ucieczki, lecz szybko został ujęty.

Funkcjonariusze SOK znaleźli przy podejrzanym plecak z puszkami farb w sprayu. Okazało się, ze jest to grafficiarz, który postanowił pomalować stojącą na torach jednostkę elektryczna. Ujęty to 32-letni mieszkaniec Lublina. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że ,,priorytetem grafficiarzy z jego środowiska jest pomalowanie pociągów stacjonujących w Chełmie, gdyż są one bardzo pilnowane przez sokistów’’.

W związku z popełnionym wykroczeniem 32-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji chełmskich funkcjonariuszy SOK, po raz kolejny nie doszło do dewastacji pojazdu kolejowego.

Osoby nieuprawnione, które przebywają na obszarze kolejowym, popełniają wykroczenie §2 pkt1 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 kwietnia 2021 roku w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz w pomieszczeniach przeznaczonych do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego na dworcach kolejowych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X