Funkcjonariusze ujęli 35-letniego kieszonkowca i odzyskali skradziony portfel, zanim pokrzywdzony zdążył się zorientować, że został okradziony

W dniu 27 lutego 2023 roku komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony dworca, że na poczekalni dworca kolejowego doszło do kradzieży kieszonkowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji przy pomocy psa służbowego ,,Bonzo’’ ujęli 35-letniego kieszonkowca, a także odzyskali skradzione dokumenty oraz pieniądze.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
1 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze ujęli 35-letniego kieszonkowca i odzyskali skradziony portfel, zanim pokrzywdzony zdążył się zorientować, że został okradziony

W poniedziałek, 27 lutego br. pracownik ochrony białostockiego dworca kolejowego powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku o kradzieży do której doszło na placu przed wejściem na poczekalnię dworca. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Białymstoku, wspólnie z psem służbowym ,,Bonzo’’. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Białymstoku.

Po przybyciu na teren dworca pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawcy kradzieży portfela. Po kilku minutach funkcjonariusze SOK i Policji wspólnie z psem służbowym ,,Bonzo’’ ujęli podejrzanego, odpowiadającego rysopisowi. W toku dalszych czynności ustalono, że 35-letni złodziej wykorzystał fakt, że mieszkaniec Białegostoku był pod wyraźnym wpływem alkoholu wyciągnął mu z kieszeni portfel z dokumentami i pieniędzmi. Poszkodowany, nawet nie zorientował się że został okradziony, jednak ze względu na stan upojenia alkoholowego został przewieziony do Izby Wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu odzyskał dokumenty i skradzione z portfela 300 złotych.

Sprawcę kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z III Komisariatu Policji w Białymstoku, celem dalszego postępowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X