Brązowy Krzyż Zasługi dla funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

Wiceminister Zdrowia i Senator RP Waldemar Kraska w towarzystwie Wicewojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego wręczył Brązowy Krzyż Zasługi funkcjonariuszowi z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. Państwowe odznaczenie zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr. Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz honorowego krwiodawstwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
30 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Brązowy Krzyż Zasługi dla funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei

W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach miała miejsce szczególna uroczystość. Blisko 60 osób z województwa mazowieckiego odebrało odznaczenia państwowe i resortowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Zdrowia. Wśród nagrodzonych znalazł się funkcjonariusz z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei inspektor Tomasz Sysik, któremu Minister Zdrowia Waldemar Kraska i Wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczyli Brązowy Krzyż Zasługi.

Odznaczenie zostało nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w dowód uznania za wieloletnią działalność społeczną na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowego krwiodawstwa. Inspektor Tomasz Sysik zdążył już oddać 20 litrów krwi jako honorowy krwiodawca. Funkcjonariusz SOK zawsze wzorowo i sumiennie pełni służbę na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa i państwa.

Z całego serca życzymy naszemu funkcjonariuszowi dalszych sukcesów, dalszej tak zaangażowanej działalności, a także dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym. To wyróżnienie to nie tylko powód do dumy, to także szczególna forma zobowiązania do tego, by stanowić wzór do naśladowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników SOK. Jesteśmy dumni, że taki funkcjonariusz służy w naszych szeregach.

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 roku nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Krzyż Zasługi dzieli się na trzy stopnie:

– I stopień Złoty Krzyż Zasługi,

– II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,

– III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

Foto: Tygodnik Siedlecki

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X